Conservatori i Escola Municipal de Música de Lleida
21a SETMANA CULTURAL

  • Classes magistrals, tallers i conferències
  • Concursos d'interpretació i d'arts plàstiques
  • Concerts
  • Cantata "Llum i fosca"
  • Programa complet en PDF

CLASSES MAGISTRALS


Classes magistrals d’instruments de metall
a càrrec de Luis Gimeno, professor de tuba i director del Conjunt de metalls del MUSIKENE.
Dimarts 12 de 16.15 a 20.00; dimecres 13 de 10.00 a 13.00 i de 16.00 a 20.00, i dijous de 10.00 a 13.00 (aula 3.0) i de 16.00 a 17.00 (Auditori sala 1)
Classes magistrals de piano
a càrrec d’Adolf Pla, Concertista de piano i professor de l’ESMUC.
Dimecres 13 de 10.00 a 14.00 i de 16.00 a 19.00 (aula 2.0)
Classes magistrals de clarinet i música de cambra
a càrrec de Josep Arnau, clarinetista, Professor al CIM de San Lorenzo del Escorial.
Dijous 14 de 10.00 a 13.00 (aula 3.10)
Classes magistrals de violoncel i música de cambra
a càrrec de Jacobo Villalba, violoncel·lista, Professor al CIM de San Lorenzo del Escorial.
Dijous 14 de 10.00 a 13.00 (aula 2.0)
Classes magistrals d’acordió i música de cambra
a càrrec de Alfredo Calvo, acordionista, professor del Conservatori Amaniel de Madrid.
Dijous 14 de 10.00 a 13.00 (aula 2.8)
Classes Magistrals de música catalana - premi BBVA de música al talent individual
Classe magistral de cant a càrrec de Marta Infante, mezzosoprano i solista internacional.
A la part final hi haurà una breu conferència sobre “Paral·lelismes entre la cançó de compositors catalans i compositors d'altres països”
Dissabte 16 de 10.00 a 14.00 i de 15.30 a 18.00

 

 

 

 

 

TALLERS

DILLUNS 11

Taller per a instruments de corda: improvisació de blues, pop i rock
a càrrec d’Asier Suberbiola, violinista especialista en música moderna i improvisació.
Dilluns 11 i dimarts 12 de 16.30 a 18.00 (alumnes de GP4 a GP6), i de 18.00 a 19.30 (alumnes de GP1 a GP3).
Descobreix la teva Audiation
a càrrec d’Alba Pujol, pedagoga musical especialitzada en music learning theory.
Dilluns 11 de 17.00 a 18.30 (alumnes de GP1 i GP2), i de 18.30 a 20.00 (alumnes de GP3 i GP4).
Sessió d’autohipnosi aplicada al control escènic
a càrrec de Birgitte Staal, terapeuta, especialista en programació neurolingüística.
Alumnes de GP, NM i Escola d’Adults. Places limitades per ordre d’inscripció.

DIMARTS 12
AQUAFONIA
Taller de reforç de coneixements musicals mitjançant activitats creatives i vivencials a càrrec de Pau Elias, músic especialitzat en pedagogia del llenguatge i educació musical.
Dimarts 12: de 17.00 a 18.00 (alumnat, mares i pares d’IN1), de 18.00 a 19.00 (alumnat, mares i pares d’IN2), i de 19.00 a 20.00 (alumnat de NE1)
Dijous 14: de 17.00 a 18.00 (alumnat de NE3 i NE4), de 19.00 a 20.00 (alumnat de NE2)

 

 

 

CONFERÈNCIES

DIMARTS 12
18:30 a 19:30 Biblioteca de l’auditori
Conferència “Ricard Viñes, el pianista de les avantguardes”
a càrrec de Màrius Bernadó, Musicòleg i professor de la UdL.

DIMECRES 13
18:30 a 19:30 Biblioteca de l’auditori   
Conferència “consells i eines per a la trajectòria formativa i professional del músic”
a càrrec de Tomas Alcaide, professor de violí del Conservatori Municipal de Lleida.

 

20è CONCURS D'INTERPRETACIÓ

DIMARTS 12
16:00 a 18:30 Auditori, sala 2
16:00 a 17:30 Categoria 1 instrument solista
17:30 a 18:30 Música de Cambra

DIMECRES 13 DE FEBRER
16:00 a 19:30 Auditori, sala 2
16:00 - 17:00 categoria 2 instrument solista
17:00 - 18:30 categoria 3 instrument solista
18:30 - 19:30 categoria 4 instrument solista

 

CONCERTS

DILLUNS 11

18:30 a 19:15 Auditori, Sala 2                    
Concert de professorat
Piano a 4 mans
Marta Castelló i Enric Prió
Concert comentat del Quintet de W.A. Mozart per a instruments de vent piano

Encarna Monzó, oboè; Amadeu Urrea, clarinet; Julio Gargallo, trompa; Laia Magrí, fagot i Enric Prió, piano

20:00 a 21:00 Auditori, Sala 2
Concert de violí modern i looping
a càrrec d’Asier Suberbiola, violinista especialista en música moderna i improvisació. Membre de l’Aupa Quartet i professor al taller de Músics de Barcelona.

DIMARTS 12

18:30 - 19:30 Auditori, sala 2
Concert de guitarra
a càrrec dels conjunts de guitarres dels conservatoris de Cervera i Lleida.


20:00 a 21:00 Auditori, sala 2
Concert de Piano
A càrrec Anna Dmytrenko, guanyadora del Tercer Premi en el 2èe Concurs Internacional de Piano Ricard Viñes, 2018.
Gratuït per a alumnat i famílies del centre.

DIMECRES 13
19.30 aula 2.0
Helleriada
Audició d’alumnes de piano.

20:00 a 21:00 Auditori, sala 2
Concert del Trio Ja!
Alfredo Calvo, acordió; Jacobo Villalba, violoncel; Josep Arnau, clarinet

DIJOUS 14
20:00 - 21:00 Auditori, sala 2
Concert AQUAFONIA
a càrrec de Pau Elias.

DIJOUS 14

20:00 - 21:00 Auditori, sala 2
Concert AQUAFONIA
a càrrec de Pau Elias.

DIVENDRES 15

19.00 Auditori, sala 1
Lliurament de premis del 21è Concurs d’Arts Plàstiques i del 20è Concurs d’Interpretació Musical
Concert de cloenda de la 20a Setmana Cultural, amb la interpretació de la cantata “Llum i fosca”
a càrrec dels Cors i Orquestra Simfònica del Conservatori de Lleida, dirigits per Dolors Ricart.
Preparació dels cors a càrrec de Divina Valios i Asun Illa.
Text de Laia Terré i música de Ramon Andreu.